FB_prawko pl_znaki drogowe – tytul

Na polskich drogach pojawiły się nowe znaki drogowe? Od maja możemy spotkać żółte znaki z symbolami czołgów i pojazdów wojskowych. Nie są to nowe znaki, ale pojawiają się dosyć rzadko na drogach, więc mogą zaskoczyć niejednego kierowcy.  Czy będąc w trasie zdarzyło Ci napotkać te znaki ?
Zapoznaj się z poniższym artykułem z którego dowiesz się m.in.:

  • Kiedy umieszcza się takie znaki?
  • Co oznaczają?
  • Kto musi się do tych znaków stosować?

Kiedy umieszcza się takie znaki?

Żółte znaki z czołgami umieszczane są na trasach, na których może przejeżdżać kolumna wojskowa, lub w miejscach, w których odbywają się ćwiczenia wojskowe.
W Polsce  od 1 do 27 maja odbywają się ćwiczenia Defender Europe 2022 oraz Swift Response 2022 z udziałem wojsk polskich. W związku ze wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych, w tym czasie, pojawiły się dodatkowe oznaczenia na polskich drogach.

Co oznaczają?

Znaki te charakteryzują się literą W i symbolami od W1-W7. Informują o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów wojskowych. Jest to wojskowa klasa obciążenia MLC. Na znakach podana jest także informacja o wysokości i szerokości tunelu.

Co oznaczają poszczególne znaki:

W-1: Klasa obciążenia mostu o ruchu jednokierunkowym

 

Kto musi się do tych znaków stosować?

Znaki te obowiązują tylko kierowców pojazdów wojskowych. Informują o tym, czy przez dany obiekt można przejechać. Pomimo, iż jest to oznaczenie tylko dla wojska, widząc takie znaki zachowaj ostrożność.

Dołącz do Nas! Jesteśmy na facebooku  tik toku  instagramie  

Skip to content