Pobierz PKK Online

Czy wiesz, że możesz pobrać swój numer PKK online? W prosty sposób zrobisz to za pomocą Elektrycznej Skrzynki Podawczej udostępnioną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S. A.

Jak złożyć wniosek o PKK online?

Uwaga: Zanim rozpoczniesz przygotuj:

  • skan/zdjęcie wyraźniej fotografii o wymiarach 3,5×4,5cm (dozwolone rozszerzenia: .jpeg,.jpg),
  • skan/zdjęcie orzeczenia lekarskiego (dozwolone rozszerzenia: .jpeg,.jpg).

Jeżeli nie posiadasz badania lekarskiego, możesz je wykonać  u lekarza medycyny pracy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wszystkie koszty za badania kierowców są jednakowe na terenie całej Polski, dlatego też nie ma potrzeby wyszukiwania w sieci najtańszej oferty na rynku. W interencie pod hasłami „orzeczenie lekarskie prawo jazdy [twoje miasto]” lub „lekarz medycyny pracy [twoje miasto]” można łatwo i szybko znaleźć oferty lekarzy, które takie badanie przeprowadzają.

Krok 1 Wejdź na stronę https://www.esp.pwpw.pl/.

Krok 2 Zarejestruj się na stronie za pomocą formularza https://www.esp.pwpw.pl/Account/RegisterUser

Krok 3  Z Menu wybierz opcję „Złóż wniosek”

Krok 4 Wypełnij formularz składania wniosku. Wybierz Województwo i odpowieni Urząd dla swojego miasta. W kolejnych polach koniecznie wybierz rodzaj wniosku: Uprawnienia dla kierowców, a w polu Wniosek: Wydanie prawa jazdy. Poniżej przedstawiony zrzut ekranu przedstawia poprawnie wypełniony wniosek dla osób ze Szczecina i okolic.

Krok 5 Wypełnij formularz danymi oznaczonymi jako obowiązkowe, zrzut ekranu poniżej.

Krok 6 Jeśli masz już prawo jazdy i chcesz pobrać numer PKK do innej kategorii to wypełnij poniższe dane. Jeśli jest to Twoja pierwsza kategoria to kliknij „Dalej”.

Krok 7 Zaznacz kategorię lub wiele kategorii prawa jazdy oraz wybierz opcje, otrzymania numeru PKK od urzędu poprzez  SMS i/lub e-mail.

Krok 8 Na kolejnym ekranie wypełnij tylko pierwsze 4 pola, dotyczące fotogtafii  i orzeczenia lekarskiego oznaczone ramką na zrzucie ekranu.

Krok 9 Zaznacz odpowiednie zgody.

Krok 10 Podpisz wniosek profilem zaufanym (zrzut ekranu). Jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego, sprawdż jak go utowrzyć w kilka minut przez internet tutaj.

Dobra robota! W ciągu 72 godzin urząd rozpatrzy Twój wniosek.