Pobierz PKK Online

Czy wiesz, że możesz pobrać swój numer PKK online? W prosty sposób zrobisz to za pomocą Elektrycznej Skrzynki Podawczej udostępnioną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S. A.

Jak złożyć wniosek o PKK online?

Uwaga: Zanim rozpoczniesz przygotuj:

  • skan/zdjęcie wyraźniej fotografii o wymiarach 3,5×4,5cm (dozwolone rozszerzenia: .jpeg,.jpg),
  • skan/zdjęcie orzeczenia lekarskiego (dozwolone rozszerzenia: .jpeg,.jpg).

Krok 1 Wejdź na stronę https://www.esp.pwpw.pl/.

Krok 2 Zarejestruj się na stronie za pomocą formularza https://www.esp.pwpw.pl/Account/RegisterUser

Krok 3  Z Menu wybierz opcję “Złóż wniosek”

Krok 4 Wypełnij formularz składania wniosku. Wybierz Województwo i odpowieni Urząd dla swojego miasta. W kolejnych polach koniecznie wybierz rodzaj wniosku: Uprawnienia dla kierowców, a w polu Wniosek: Wydanie prawa jazdy. Poniżej przedstawiony zrzut ekranu przedstawia poprawnie wypełniony wniosek dla osób ze Szczecina i okolic.

Krok 5 Wypełnij formularz danymi oznaczonymi jako obowiązkowe, zrzut ekranu poniżej.

Krok 6 Jeśli masz już prawo jazdy i chcesz pobrać numer PKK do innej kategorii to wypełnij poniższe dane. Jeśli jest to Twoja pierwsza kategoria to kliknij “Dalej”.

Krok 7 Zaznacz kategorię lub wiele kategorii prawa jazdy oraz wybierz opcje, otrzymania numeru PKK od urzędu poprzez  SMS i/lub e-mail.

Krok 8 Na kolejnym ekranie wypełnij tylko pierwsze 4 pola, dotyczące fotogtafii  i orzeczenia lekarskiego oznaczone ramką na zrzucie ekranu.

Krok 9 Zaznacz odpowiednie zgody.

Krok 10 Podpisz wniosek profilem zaufanym (zrzut ekranu). Jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego, sprawdż jak go utowrzyć w kilka minut przez internet tutaj.

Krok 11 Dokument możesz podpisać poprzez zalogowanie się do swojego profilu lub zalogowanie się do swojego banku internetowego.

Krok 12 Po podpisaniu wniosku zostanie on przesłany do wybranego przez ciebie urzędu w celu weryfikacji. Po weryfikacji zostanie wygenerowany twój numer PKK. Stan realizacji swojej sprawy możesz monitorować po zalogowani się do konta ESP PWPW w zakładce moje wnioski: https://www.esp.pwpw.pl/Wniosek/Index

Dobra robota! W ciągu 72 godzin urząd rozpatrzy Twój wniosek.

Wybierz pakiet Prawko.pl