Pytanie: Czy w tej sytuacji postój samochodu osobowego kołami jednego boku na chodniku 2 metry przed tym znakiem jest dozwolony?

Dr Prawko odpowiada: Film prezentuje przejście dla pieszych, tuż przy którym ustawiony jest znak drogowy B-35 „Zakaz postoju”. Nie mamy możliwości postoju dwa metry przed tym znakiem, gdyż ustawa prawo o ruch drogowym, zezwala na postój postoju w odległości nie mniejszej niż 10 metrów przed przejściem (art. 49 ust 1 pkt 2).

Skip to content