B4_MD_012

Czy prawo jazdy jest dla mnie?

Pewnie nie raz zadawałeś/aś sobie pytanie “Czy kurs prawa jazdy jest dla mnie? Czy dam radę? Te wątpliwości pojawiają się u każdego, tylko, że w różnym momencie swojej podróży w zdobyciu prawa jazdy. Niektórzy przed samym zapisaniem się na kurs mają wątpliwości i zastanawiają się “czy na pewno prawo jazdy jest dla mnie?”. Inni to pytanie zadają sobie w trakcie trwania kursu. Pamiętasz ten moment kiedy masz już wyjeżdżonych kilkanaście godzin kurs, wszystko idzie Ci jak najlepiej i nagle kolejna godzina i czujesz że nic nie umiesz, jazda Ci nie idzie. Znajome? spokojnie każdy ma chwile zawahania, ale najważniejsze to nie zniechęcać się i dążyć do celu.Kolejny moment, kiedy radzisz sobie na kursie, godziny masz już wyjeżdżone, zapisujesz się na egzamin i go nie zdajesz. I wtedy pojawia się pytanie czy prawo jazdy jest dla mnie, może się do tego nie nadaje ?Każdy z przystępujących do egzaminu marzy, żeby zdać egzamin za pierwszym razem i móc już jeździć samochodem.

 

Pierwsza jazda strach czy “pikuś”?

Znaczącym czynnikiem jest podejście instruktora jak i samego kursanta do nauki.  Pamiętasz swoją pierwszą jazdę? Cieszysz się, że zaczynasz, ale jest stres bo przecież ja nic nie umiem, nawet nie wiem jak biegi zmieniać. Czy może pójście na kursu to “pikuś” bo już kiedyś próbowałeś/aś jeździć?.
Porównując kursantów to kursant, który jeszcze nigdy nie miał do czynienia z jazdą samochodem, bardziej słucha i uczy się według techniki, którą przekazuje mu instruktor. Jednym z kluczowych elementów w tym przypadku jest opanowanie technik ruszania, zatrzymania się oraz zmiany biegów. I oczywiście zapamiętanie gdzie jest sprzęgło, hamulec i gaz. Gdy te elementy są już opanowane,kursant czuje się pewniej oraz zwraca bardziej uwagę na drogę niż na to jak ma np. zmienić bieg czy gdzie jest hamulec albo gaz. 

Trudniej jest z osobą, którą już kiedyś próbowała jeździć, która ma już wyrobione swoje nawyki, które uważa je za najlepsze.  

 

Próbuj, nie poddawaj się!

Podczas kursu warto również spróbować pojeździć parę godzin z innym instruktorem, aby mieć porównanie, aby nie przyzwyczajać się do jednej osoby.

Instruktor również do każdego kursanta musi podejść indywidualnie, każdy w innym czasie
przyswaja wiedzę, pokonuje swój wewnętrzny lęk. Jednym kursantom wystarczy 30 godzin jazd, inni potrzebują więcej godzin. Co nie znaczy, że będziesz gorszym kierowcą, bo potrzebujesz więcej godzin jazd czy zdasz egzamin nie za pierwszym razem. Próbuj, nie poddawaj się :). 

 

Szukasz Ośrodka, w któym możesz odbyć szkolenie? Wejdź na nasza stronę i znajdź Ośrodek w swojej okolicy https://prawko.pl/znajdz-osk/

Polub też nas na Facebooku, udostępniamy dużo materiałów video i pomagamy zdać egzamin na Prawko!

Skip to content