Cześć! Wykład z 30 maja został przełożony na 29 maja ze względu na dzień wolny. W środę wykłady rozpoczynamy o 16.10. Do zobaczenia!
B4_MD_034

Zastanawiasz się, nad tym jak wygląda egzamin teoretyczny na prawo jazdy? Ile musisz uzyskać punktów, aby zdać? Ile możesz popełnić błędów? To są pytania, które często zadają Nam kursanci. Dlatego omówiliśmy zasady obowiązuje podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Zapoznaj się z poniższym artykułem i nie daj się zaskoczyć.

Przygotowanie do egzaminu

Przystępując do egzaminu, musisz posiadać ze sobą dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Może być to dowód osobisty albo np. paszport. Dokumenty przygotuj sobie dzień przed egzaminem. Aby, w dniu egzaminu ich nie szukać i dodatkowo się nie stresować.

Przed rozpoczęciem egzaminu zapoznasz się z instrukcją obsługi programu i wykonasz próbny test. Następnie  na komputerze wyświetli się właściwy egzamin państwowy.

Czas na Egzamin!

Egzamin teoretyczny składa się z 32 pytań i maksymalnie może trwać 25 minut. Jest to wystarczająco dużo czasu,aby na spokojnie zapoznać się z pytaniem i udzielić odpowiedzi.

Egzamin podzielony jest  na dwie części: podstawową i specjalistyczną.

Część podstawowa składa się z 20 pytań jednokrotnego wyboru TAK lub NIE. Na  zapoznanie się pytaniem masz 20 sekund i 15 sekund na udzielenie odpowiedzi.

W części specjalistycznej znajduje się 12 pytań również jednokrotnego wyboru. Z tym, że do wyboru masz trzy odpowiedzi A,B lub C. A Na zapoznanie się z pytaniem i udzielenie odpowiedzi masz 50 sekund.

A co się stanie jeśli nie udzielę odpowiedzi na pytanie?

Będzie to traktowane jako błąd. Dlatego, nie pozostawiaj pytań bez odpowiedzi.Jeżeli nie jesteś pewien prawidłowej odpowiedzi. Zaznacz, tą która wydaje Ci się słuszna. Lepiej spróbować, niż stracić punkt pozostawiając pytanie bez odpowiedzi.

Naciśnięcie przycisku “Start” oznacza Twoją gotowość do udzielenia odpowiedzi. W tym czasie będziesz mógł zmieniać odpowiedzi. Natomiast, gdy udzielisz już odpowiedź i przejdziesz do kolejnego pytania, to nie będziesz mógł powrócić do wcześniejszego pytania.

Skup się również oglądając filmy na egzaminie. Gdyż wyświetlają się tylko raz. Nie można ich odtworzyć.

 

Ile trzeba mieć punktów żeby zdać?

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez kursantów. Aby, uzyskać wynik pozytywny podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, należy zdobyć 68 punktów na 74 możliwych. Oznacza to, że możesz stracić 6 punktów, ale nie oznacza to tego, że możesz popełnić 6 błędów. Gdyż, pytania są różnie punktowane. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi, możesz uzyskać 3, 2 lub 1 punkt.

Podział punktów:

Część podstawowa:

  • 10 pytań za 3 punkty,
  • 6 pytań za 2 punkty,
  • 4 pytania za 1 punkt.

Część specjalistyczna:

  • 6 pytań za 3 punkty,
  • 4 pytania za 2 punkty,
  • 2 pytania za 1 punkt.

Wynik egzaminu

Wynik egzaminu wyświetli Ci się od razu po udzieleniu odpowiedzi na ostatnie pytanie lub, gdy upłynie wyznaczony czas. Osoby, które uzyskały wynik negatywny, mogą sprawdzić na które pytania błędnie odpowiedziały.Egzamin teoretyczny jest ważny bezterminowo.

Egzamin praktyczny

Po zdanym egzaminie teoretycznym przyjdzie czas na część praktyczną. Dlatego bardzo ważne jest, abyś nie ucz się tylko samych testów. Przygotowując się do egzaminu skorzystaj z materiałów, które pomogą Ci przyswoić wiedzę niezbędną podczas jazdy samochodem. Dobrym rozwiązaniem jest uczestniczenie w wykładach  na prawko.pl. Podczas, których wykładowcy pomogą Ci zrozumieć przepisy ruchu drogowego. Jeżeli jakieś kwestie są niezrozumiałe to zawsze podczas wykładów możesz poprosić wykładowcę o wyjaśnienie.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy- zapoznaj się z przygotowanym nagraniem na naszym kanale na yt

Skip to content