Cześć! Wykład z 30 maja został przełożony na 29 maja ze względu na dzień wolny. W środę wykłady rozpoczynamy o 16.10. Do zobaczenia!
icon_check

Planujesz rozpocząć szkolenie, ale nie wiesz jaki wybrać Ośrodek Szkolenia Kierowców? Obecnie Ośrodków Szkolenia jest bardzo dużo. Na co więc zwrócić uwagę, w poszukiwaniu odpowiedniego Ośrodka? Wybraliśmy 4 elementy,na których należy się skupić przy wyborze OSK.

Lista Ośrodków, znajdź OSK

Jeżeli trudno Ci znaleźć Ośrodek Szkolenia Kierowców, po pierwsze, zrób sobie listę Ośrodków w Twojej miejscowości i okolicy. Zastanów się co oczekujesz od Ośrodka, czy chcesz uczęszczać na wykłady, czy wolisz jednak odbyć kurs online. Zrób rozeznanie w jaki sposób Ośrodki prowadzą szkolenie. Pamiętaj, że wybranie pierwszego lepszego Ośrodka nie jest dobrym krokiem. Czasami warto uczęszczać na kurs do Ośrodka, który jest oddalony nawet o kilka kilometrów od miejsca zamieszkania.

Opinie

Masz juz zrobioną listę Ośródków , które odpowiadają Twoim wymaganiom? Kolejnym krokiem jest zebranie opini na temat wybranych przez Ciebie Ośrodków. Dowiedz się wśród znajomych jak dany Ośrodek prowadzi kursy. Na grupach dla kursantów poszukaj infromacji na temat wybranego Ośrodkach. Przed rozpoczęciem szkolenia dołącz do grupy dla przyszłych kierowców. Zadawaj i dzieli się opiniami  https://www.facebook.com/groups/prawojazdybezstresu/

Cena

Po trzecie, dopytaj się w Ośrodku, co zawiera cena kursu. Niska cena za kurs może kusić i skłaniać do wyboru danego Ośrodka Szkolenia Kierowców. Jednak może okazać się, że konkurencyjna cena nie zawiera materiałów do szkolenia. Bądź też,  trzeba będzie dopłacić za  wykonanie egzaminu wewnętrznego. Wówczas po dodaniu kosztów dodatkowych, cena za kurs nie będzie już taka atrkacyjna. Zawsze, więc bez wględu czy cena kursu będzie wysoka czy niska dowiedz się, za co będziesz płacić. Warto również dopytać się ile kosztują dodaktowe godziny jazdy.

Materiały do szkolenia oraz flota

Ważne jest, aby Ośrodek Szkolenia Kierowców posiadał aktualne materiały do nauki. Aby testy, których będziesz się uczyć, były aktualne z Oficjalną Bazą Pytań. Wówczas na pewno dobrze przygotujesz się do Egzaminu Teoretycznego.

Przy wyobrze Ośrodka  sprawdź jaką flotą pojazdów dysponuje. Samochody powinny być zadbane i sprawne techniczne. Warto również szkolić się w takim Ośrodku, który posiada przynajmniej jeden taki sam samochód, któym będziesz zdawać egzamin w WORDzie. Wówczas będzie Ci towarzyszył mniejszy stres podczas Egzaminu Państwowego.

 

Skip to content