kobieta kierowca

Kobiety- rakiety! Prowadzą taksówki i autobusy, a w wolnych chwilach driftują, ścigają się na torach i rajdach samochodowych!

Poznajcie piękne i utalentowane Panie, które nie boją się zrywać ze stereotypem niezdarnej kobiety za kółkiem!

Maria Koźmianowa

To jedna z kobiet, która jako pierwsza w Polsce, jeszcze przed II Wojną Światową startowała w wyścigach samochodowych. Na przełomie lat 20. i 30. startowała samochodem Bugatti i brała udział w licznych rajdach, często zajmując czołowe lokaty. Była dwukrotnie zwyciężczynią w Rajdach Pań m.in. IV Rajdu Pań na trasie Warszawa – Zakopane – Wisła – Warszawa (1155 km).

Karolina Pilarczyk

Nikt w Polsce nie zna się na poślizgu kontrolowanym tak jak ona. Nie bez kozery nazywana jest Królową Driftu. Karolina Pilarczyk swoją przygodę za kółkiem rozpoczęła w roku 2005 podczas Drifting Cup organizowany przez Wielkopolski Automobilklub. W 2008 roku jako PIERWSZA KOBIETA otrzymała licencję Polskiej Federacji Driftu, do tej pory utrzymując tytuł jedynej licencjonowanej drifterki w Polsce!

Gosia Rdest

Najszybsza Polka na torach wyścigowych nie tylko w kraju, ale także za granicą. Jak większość profesjonalnych kierowców rajdowych zaczynała od kartingu – w 2011 r. zdobyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. W 2014 zdobyła nagrodę Who Zooms Award otrzymując tym samym tytuł Mistrzyni Wyprzedzania. Brała udział w wielu wyścigach na całym świecie m.in. 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.

Natalia Kowalska

Była pierwszą polską zawodniczką startującą w wyścigach samochodów Formuły 2, w latach 2010 – 2011 . Natalia zaczynała motoryzacyjną przygodę w wieku 4 lat… na kolanach siostry, która startowała w wyścigach kartingowych, a w roku 1999 otrzymała swoją pierwszą licencję kartingową. W sezonie 2010 startowała w całym cyklu Formula Two FIA, jako pierwszy polski kierowca wyścigowy w historii polskiego motosportu. Była pierwszą Polką i jedyną kobietą w stawce w sezonie 2010 roku.

Historie mistrzyń czterech kółek, to inspiracja dla wielu. Nie tylko kobiet. Panie, które na trasie lubią największe wyzwania, pokazują, że trzeba wierzyć w swoje umiejętności i pracować, niezależnie od wizji otoczenia i utartych norm społecznych. Z okazji Dnia Kobiet, tego właśnie wam życzymy!

Skip to content