stop-sign-1443877903TwS

Czy będąc w trasie zdarzyło Ci się napotkać znak drogowy, którego wcześniej nie widziałeś i nie miałeś pojęcia co on oznacza? W Polsce obowiązuje ponad 350 znaków drogowych. Oczywiście posiadając prawo jazdy powinieneś znać je wszystkie, jednak zdajemy sobie sprawę, że niektóre z nich występują na drogach bardzo rzadko. W tym cyklu postaramy się przybliżyć znaczenie tych znaków. 

Znak A-19 Boczny wiatr

Niektórym z Was może się wydawać, że akurat ten znak jest powszechnie spotykany i nikomu nie powinien być obcy. Niestety z naszych obserwacji wynika, że wciąż wielu kierowców ma problem z rozszyfrowaniem jego znaczenia. Znak A-19 ostrzega o miejscu, w którym mogą występować silne boczne podmuchy wiatru oraz zobowiązuje uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności.

 

Znak B-31 Pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka

Jest to kolejny znak, który budzi wątpliwości wśród kursantów, bądź też kierowców, Znak B-31 zabrania kierującym wjazdu lub wejścia na zwężony odcinek jezdni, jeżeli zmusiłoby to kierujących znajdujących się na tym odcinku lub zbliżających się do niego z przeciwnej strony do zatrzymania się.

 


Znak C-11 Nakaz jazdy z prawej lub z lewej strony znaku

Czas na znak nakazu. Znak C-11 „nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znaku” stosuje się w celu wskazania kierującym możliwości ominięcia wysepki (przeszkody w jezdni) z dowolnej jej strony, nie powodując zmiany zamierzonego kierunku jazdy. 

 

A czy Wy spotkaliście się już z tymi znakami? Znaliście ich znaczenie? 

Skip to content