Blog

screenshot-prawko.pl-2019.10.23-10_58_35

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu pt. „Trudne pytanie”.  Na podstawie danych zgromadzonych na stronie www.prawko.pl zauważliśmy, że pytania związane z kierowaniem ruchu przez policjanta sprawiają wielu z Was trudność. Wybraliśmy jedno z pytań, które często zaznaczaliście jako trudne.

Jest to pytanie 59 z lekcji 5 Temat 5 – Sygnały świetlne, dźwiękowe i wibracyjne wysyłane przez urządzenia umieszczane na drodze.

Pytanie brzmi: „Czy taka postawa policjanta oznacza, że masz prawo skręcić w prawo?”

Odpowiedź prawidłowa to NIE

Ręka osoby kierującej ruchem wyciągnięta poziomo, poprzecznie do kierunku jazdy zbliżających się pojazdów, oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem.

W przedstawionej sytuacji gesty policjanta zezwalają kierującemu na wykonanie skrętu w prawo ponieważ nie wjeżdża on za policjanta tylko przejeżdża przed nim.

Policjant w ten sposób jedynie ułatwia bezpieczne opuszczenie skrzyżowana skręcającym w lewo. Nie  nakazuje bezwzględnie wykonanie skrętu w lewo wszystkim zbliżającym się do skrzyżowania, zabraniający tym samym skrętu w prawo.

Jeżeli masz problem ze zrozumieniem sygnałów wydawanych przez osobę do to uprawioną to zachęcamy do zapoznania się z atykułem na naszym blogu. Przygotowaliśmy wyjaśnienia postaw policjanta https://prawko.pl/sygnaly-nadawane-przez-uprawnione-osoby/

Polub też nas na Facebooku, udostępniamy dużo materiałów video i pomagamy zdać egzamin na Prawko!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie wyświetlony.