Cześć! Wykład z 30 maja został przełożony na 29 maja ze względu na dzień wolny. W środę wykłady rozpoczynamy o 16.10. Do zobaczenia!
stres-na-prawo-jazdy

stres na egzaminie na prawo jazdy

Jak pokonać stres na egzaminie na prawo jazdy? Ten długo wyczekiwany moment! WORD-jaskinia lwa, w której po wyczytaniu Twojego nazwiska wsiadasz do wyznaczonego przez komputer samochodu w którym już zaraz rozpoczniesz egzamin na prawo jazdy. Światła, hamulec ręczny, sprzęgło, biegi. Przecież wiesz wszystko. W końcu ukończyłeś 30 godzinny kurs prawa jazdy oraz zdałeś państwowy egzamin teoretyczny. Nagle jednak dopada Cię stres: trzęsą Ci się ręce i nogi, boli brzuch i nie możesz opanować wrażenia, że coś pójdzie nie tak. To z pewnością stres, który bardzo często dotyka egzaminowane osoby.

Czy wiesz jak sobie radzić ze stresem przed i w trakcie egzaminu na prawo jazdy?

Na pewno branie leków uspokajających jest w tym przypadku zdecydowanie nie wskazane! Środki Farmakologiczne mogą obniżyć Twoją zdolność logicznego myślenia i Twój refleks, o innych skutkach ubocznych nie wspominając.

Po pierwsze – przygotuj się dzień wcześniej.

Zadbaj o sen i odpowiednią regenerację, która pozwoli Ci na odpowiednie podejście do tematu. Nie ma nic gorszego niż niewyspanie. Przystępując do egzaminu, jeżeli jest to możliwe, wybierz również dogodna godzinę. Wybranie odpowiedniego czasu z pewnością ułatwi jego zdanie

Po drugie – oddychaj i pokonaj stres przed egzaminem na prawo jazdy!

Wiem, że ta rada może wydać się banalna, ale naprawdę działa! Przed egzaminem usiądź na chwilę, zamknij oczy i weź kilka głębokich wdechów nosem, wydychając następnie powietrze ustami. Zwróć uwagę, aby oddychać przeponą – podczas wdechu powinien się unosić Twój brzuch, a nie klatka piersiowa. Staraj się skupić wyłącznie na tej czynności, myśl o tym, jak powietrze wypełnia Twoje płuca, a następnie się z nich ulatnia.

Po trzecie – ulubiona muzyka przed egzaminem na prawo jazdy.

Według badań Najbardziej relaksujące piosenki na świecie redukują groźny dla zdrowia stres nawet o 65%.

Po czwarte – pozytywne myślenie w trakcie egzaminu na prawo jazdy!

Zakończyłeś swoją przygodę z nauką znaków, skrzyżowań oraz umiejętności poruszania się po mieście. Wiesz jak włączyć samochód, zmienić biegi i skręcić w lewo na skrzyżowaniu. Twój instruktor był z Ciebie dumny i nie dopuściłby Cię do egzaminu Państwowego jeżeli nie byłby pewny, że zdasz egzamin. Dlatego nie ma powodu, żeby uważać inaczej! Przed egzaminem wyobraź sobie jego przebieg oraz moment, kiedy wychodzisz z samochodu z dobrą informacją, że właśnie zdałeś praktyczny egzamin na prawo jazdy!

Po piąte – więcej luzu podczas egzaminu na prawo jazdy!

Traktuj egzamin na prawo jazdy jako sprawdzian swoich umiejętności, a nie jako “przeszkodę”, którą musisz pokonać, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Dzięki temu pokonasz stres na egzaminie na prawo jazdy. Ten dokument jest ważny, ale nie najważniejszy w życiu. Co się stanie kiedy go nie zdasz? Nieudanego egzaminu nie odbieraj jako życiowej porażki czy złośliwości egzaminatora.

A teraz czas na przygotowania: Sprawdź się z Testami!

Skip to content