17554519_1264780953603032_6517020958126850690_n

Wiele się mówi o stresie towarzyszącym podczas egzaminu.Szczególnie stres towarzyszy Nam podczas części praktycznej, która nie jednej osobie spędza sen z powiek.Często popełniane są te same błędy, które  przyczyniają się do tego, że  egzamin kończy się wynikiem negatywnym. Poniżej znajdziesz informacje jakie są najczęściej popełniane są błędy  podczas egzaminu.

 

Plac manewrowy nie jedna zmora przyszłego kierowcy. Na co skupić najbardziej uwagę?

Spora część osób nie opuszcza tego terenu. Główne błędy, które popełniane są podczas egzaminu to najechanie na tyczkę od pachołka czy przejechanie linii. Spora część osób ma również problem z ruszaniem na wzniesieniu.Często też poprawne zrobieniu łuku jest nie lada wyzwaniem. W tym przypadku, problem wynika z robienia łuku na pamięć. Metoda niby niezawodna, ale problem już się robi, gdy za szybko zrobimy obrót kierownicą. 

Plac manewrowy zaliczony? To jedziemy na miasto.

Njaczęściej popełniane błędy podczas egzaminu to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Często kursanci zapominają zatrzymać się na czerwonym świetle. Zbliżając się do sygnalizacji z żółtym światłem zwolnij, aby móc spokojnie zatrzymać się, gdy zapali się czerwone. Kolejnym błędem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu włączając się do ruchu czy też zmieniając pas. Zdarza się również, że podczas egzaminu kursanci nie ustępują pierwszeństwa pieszym, którzy znajdują się na przejściu dla pieszych. Gdy zbliżasz się do przejścia i widzisz pieszego, zwolnij, aby mieć możliwość zatrzymania pojazdu.

I na sam koniec, o czym warto jeszcze pamiętać przed egzaminem.

 Pamiętaj, trzeba być dobrej myśli. Do egzaminu podejść ze spokojem, stres w niczym Ci nie pomoże. Jeszcze dobra rada, czekając w poczekalni na egzamin, nie słuchaj, tego co inni ludzie mówią o egzaminatorach. To, że ktoś nie zdał u danego egzaminatora to nie znaczy, że Ty też nie zdasz. Moja znajoma czekając na egzamin, była przez prawie każdą osobę oczekującą na swoja kolej,  zapytana z kim ma egzamin. Gdy odpowiedziała, że z Panem “X” usłyszała “ooo to najgorszy egzaminator, ciężko będzie Ci zdać, prawie nikt u niego nie zdaje”. Oczywiście to spowodowało, że jeszcze bardziej się bała egzaminu i myślała, że nie zda, bo przecież prawie nikt nie zdaje. I wiecie co? dała radę, zdała. Przed egzaminem, należy się wyciszyć i skupić. Nie słuchajcie takich negatywnych opinii, bo skutkuje to dodatkowym stresem, który w tym momencie nie jest Wam potrzebny.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat radzenia sobie ze stresem podczas egzaminu https://prawko.pl/jak-radzic-sobie-ze-stresem-na-egzaminie/

Powodzenia na Egzaminie!

 

Polub też nas na Facebooku, udostępniamy dużo materiałów video i pomagamy zdać egzamin na Prawko!

Skip to content