Cześć! Wykład z 30 maja został przełożony na 29 maja ze względu na dzień wolny. W środę wykłady rozpoczynamy o 16.10. Do zobaczenia!
eloo

Pojęcie “szczególna ostrożność” zostało już przez nas poruszane kilka razy, jednak na podstawie danych zgromadzonych na stronie www.prawko.pl zauważyliśmy, że niektóre pytania związane z tym zagadnieniem nadal sprawiają wielu z Was trudność. Dlatego postanowiliśmy ponownie poruszyć ten temat. Wybraliśmy jedno z pytań, które często zaznaczaliście jako trudne.

Jest to pytanie 73 znajdujące się w testach Lekcji 1 Temat 2.

Pytanie brzmi: Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?


Jako kierowca szczególną ostrożność musisz zachować w sytuacji omijania oznakowanego pojazdu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych
w czasie ich wsiadania lub wysiadania. Wówczas  kierujący takim pojazdem jest obowiązany włączyć światła awaryjne. 

 

Na filmie przedstawionym w pytaniu wyraźnie widać, że pojazd jest przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych, ponieważ jest oznakowany tablicą barwy niebieskiej  z symbolem wózka inwalidzkiego barwy białej. 

Zwróć jednak uwagę, że samochód na filmie jest w ciągłym ruchu. W związku z czym odpowiedź NIE jest prawidłowa.


W przypadku tego typu pytań, największą uwagę musisz zwracać na słowo “szczególną”. Jak wiadomo podczas kierowania samochodem musisz ciągle zachowywać ostrożność, “szczególną” w konkretnych przypadkach, kiedy sytuacja na drodze tego wymaga. 

 

Sprawdź również Po czym poznać, że jestem gotowy na egzamin na prawo jazdy?

Skip to content