B4_MD_034

Szkolenie tradycyjne

Po załatwieniu wszystkich formalności można rozpocząć szkolenie. Wszyscy zapewne wiedzą jak zrobić to w „tradycyjny” sposób. Należy udać się z numerem PKK do wybranego ośrodka szkolenia kierowców i zapisać na kurs. Wówczas rozpoczynamy szkolenie składające się z zajęć teoretycznych realizowanych w siedzibie ośrodka oraz zajęć praktycznych. Po pomyślnie zdanym egzaminie wewnętrznym możemy zapisać się na egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Nie musisz chodzić na wykłady!

Tradycyjne wykłady, chociaż niewątpliwie wartościowe, bywa  ją jednak czasem nudne i niezbyt elastycznie dopasowane do naszego napiętego grafika. Warto wiedzieć, że uczestniczenie w nich nie jest obecnie obowiązkowe! To Ty decydujesz o formie nauczania. Jeżeli nie odnajdujesz się na tradycyjnych wykładach lub po prostu nie masz na nie czasu, lubisz czytać lub uczyć się za pośrednictwem komputera to masz możliwość samodzielnego zgłębienia wiedzy teoretycznej i przygotowania się do państwowego egzaminu teoretycznego.

W tym wariancie po samodzielnej nauce i uzyskaniu numeru PKK musisz zapisać się na egzamin teoretyczny w wybranym ośrodku egzaminacyjnym. Dopiero po jego zdaniu udasz się do ośrodka szkolenia kierowców aby odbyć szkolenie praktyczne i po jego zakończeniu zdać państwowy egzamin praktyczny.

Jak uczyć się skutecznie?

Istotna w tym przypadku jest kwestia optymalnego doboru narzędzi dydaktycznych służących do samodzielnego kształcenia. Pamiętaj, że dobra znajomość przepisów ruchu drogowego na kolosalny wpływ na bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników drogi. Uporczywe „maglowanie” testów z nadzieją, że zapamiętasz poszczególne pytania i prawidłowe odpowiedzi mija się z celem. W oficjalnej bazie znajdują się 1862 pytania przypisane do kategorii B prawa jazdy. Kluczowa w tej sytuacji staje się zatem znajomość i zrozumienie przepisów oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce. Aby to osiągnąć skorzystaj z najlepszego dostępnego narzędzia. Tradycyjne podręczniki odchodzą do lamusa zastępowane przez nowoczesne multimedialne platformy dydaktyczne takie jak Prawko.pl. To doskonałe narzędzie do samodzielnej nauki. Aby ułatwić Ci zrozumienie omawianych zagadnień przygotowano ponad 2000 grafik, zdjęć, filmów i animacji obrazujących omawiane zagadnienia. Do dyspozycji jest też lektor. Materiał opracowany został przez ekspertów współpracujących przy tworzeniu pytań do oficjalnej bazy i jest w pełni zgodny z programem szkolenia określonym przez Ministerstwo Infrastruktury. Co istotne, wiedzę możesz zdobywać w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem komputera, smartfona lub tabletu. To Ty decydujesz kiedy i w jakim tempie się uczysz!

Trening czyni mistrza

Aby zweryfikować swoją wiedzę masz dostęp do pełnej i wiarygodnej bazy pytań egzaminacyjnych, którymi dysponują WORD-y. W przypadku tych trudniejszych znajdziesz nie tylko wyjaśnienia, ale też porady ekspertów. Forma testów jest identyczna z tymi, które spotkasz na państwowym egzaminie w WORD. W każdej chwili możesz też oznaczyć wybrane pytania testowe jako trudne i wrócić do nich w wolnej chwili. Jeżeli 2 razy błędnie odpowiesz na jakieś pytanie, to automatycznie zostanie ono zapisane  jako pytanie do powtórki. Swoje postępy możesz śledzić dzięki dostępnym statystykom. Prawko.pl to sprawdzony sposób na zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej i łatwe zdanie  egzaminu państwowego.

Skip to content