WORD PŁOCK

KONTAKT

Adres ikona

ul. Otolińska 25 09-407 Płock

Telefon ikona

(24) 267-53-71, (24) 267-53-72

OPIS

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku powstał na mocy ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku „Prawo o ruchu drogowym”.
Na podstawie ww. ustawy Wojewoda Płocki na mocy decyzji administracyjnej – Zarządzenie nr 27 z dnia 25.03.1998 r. powołał WORD w Płocku.
Z dniem pierwszego stycznia 1999r. w związku z reformą ustrojową państwa, Samorząd Województwa Mazowieckiego przejął nadzór nad Ośrodkiem, który obecnie jako samorządowa wojewódzka osoba prawna, stanowi integralną część Samorządu Wojewódzkiego.
Ustawa określa zadania Ośrodka, do których należą:
Organizowanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienie do kierowania pojazdami oraz kierujących pojazdami.
Wykonywanie zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Prowadzenie szkoleń z zakresu transportu drogowego, przewozu materiałów niebezpiecznych oraz innych szkoleń dotyczących ruchu drogowego i poprawy bezpieczeństwa.
Prowadzenie działalności gospodarczej, której wyniki przeznaczane będą na cele, o których mowa w punkcie 1 i 2.
WORD Płock współpracuje również z ośrodkami szkolenia kierowców mając na celu podniesienie poziomu i jakości szkolenia kandydatów.
Chcąc by ośrodek mógł poprawnie wykonywać swoje statutowe zadania konieczna jest odpowiednia struktura organizacyjna.

GODZINY FUNKCJONOWANIA:

poniedziałek – piątek 7:30-14:45

CENNIK:

Rodzaj / Kategoria
Cena
egzamin teoretyczny
50zł
kat. AM, A, A1, A2, B, B1, C1, D1, T
200zł
kat. B+E, C, C1+E, C+E, D, D1+E, D+E
250zł

INFORMACJA O REZYGNACJI

Zgodnie z rozporządzeniem (Dz. U. z dnia 28 czerwca 2019 r. poz. 1206), rezygnacji z egzaminu bez ponoszenia konsekwencji finansowych można dokonać:
na pisemny wniosek, złożony osobiście lub przesłany drogą elektroniczną :e-mail: [email protected] – dla osób zdających w Płocku,
e-mail: [email protected] – dla osób zdających w Sochaczewie.
Na żądanie ośrodka egzaminowania wymagane jest okazanie urzędowego potwierdzenia przedłożenia (UPP) lub wydruku potwierdzenia dostarczenia (odczytu) korespondencji wysłanej pocztą elektroniczną.
Pisemny wniosek należy złożyć nie później niż na 2 dni robocze przed wyznaczonym terminem egzaminu. Uwaga! Za datę zgłoszenia rezygnacji uznaję się datę doręczenia.
Podanie o zmianę terminu egzaminu w przypadku, gdy zgłoszenie rezygnacji nastąpi nie później niż na 2 dni robocze przed wyznaczoną datą egzaminu, opłata za egzamin podlega zwrotowi lub zaliczeniu na poczet kolejnego egzaminu.
Jeżeli osoba egzaminowana nie przystąpiła do egzaminu państwowego w wyznaczonym terminie, ośrodek egzaminowania na jej wniosek wyznacza kolejny egzamin po uiszczeniu opłaty za egzamin (§11 pkt. 3 Dz. U. z 2019 r. poz. 1206).
Uwaga!
Wszystkie złożone wnioski są rozpatrywane na bieżąco w dniach
od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -14.45.

INFORMACJA O SKARGACH I REKLAMACJACH

Skargi i zastrzeżenia co do przebiegu i oceny egzaminu państwowego na prawo jazdy składa się z do Marszałka Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Skargi można składać w sekretariacie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce przy ul. Rolna 30
Skargi można składać w ciągi 14 dni od dnia, w którym egzamin był przeprowadzony.
Skarga może zostać złożona:
Osobiście – w formie papierowej z podpisem ręcznym (Sekretariat Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce przy ul. Rolnej 30 w godzinach pracy ośrodka);
Przez operatora pocztowego – w formie papierowej z podpisem ręcznym (adres: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce ul. Rolna 30, 07-410 Ostrołęka);
Za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (ePUAP) – z podpisem zaufanym lub osobistym (dowód osobisty z warstwa elektroniczną);
Drogą e-mail w formie elektronicznej – z podpisem kwalifikowanym (elektronicznym)(adres e-mail: [email protected]).
W przypadku złożenia przez osobę zdającą do WORD skargi (podania), która nie została właściwie podpisana, wydłuża się czas jej rozpatrzenia przez Marszałka i generuje konieczność wezwania osoby składającej skargę do uzupełnienia braków formalnych.
Działając w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego skargi i zastrzeżenia co do przebiegu egzaminu i jego oceny, rozpatruje:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Departament Organizacji
Wydział ds. Kandydatów i Kierujących Pojazdami
ul. Skoczylasa 4
03-469 Warszawa